Hakkımızda

AREL, bugün geldiği noktada 100’den fazla ürün çeşidi ile dünya markalarıyla rekabet edebilecek kalitede spindle motorları üretmekte ve 4 kıtada 20’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Bir aile şirketi olan AREL, 1987 yılında Aydın Arcağ tarafından kurulmuştur. 1961 yılından bu yana imalat sektörü içinde olan Aydın Arcağ, AC-DC alternatörler ve jeneratörler, 400Hz jeneratörler, kaynak jeneratörleri, mobil aydınlatma kuleleri, konvertörlü tip beton vibratörleri, frekans konvertörleri ve yüksek frekanslı elektrik motorları (spindle) gibi ürünlerin Türkiye'deki ilk tasarımını ve yerli imalatını gerçekleştirmiştir.

Kurulduğunda küçük bir atölye ile üretime başlayan firmamız, kaliteye verdiği önem sayesinde yıllar içerisinde büyüyerek, üretim kapasitesini geliştirmiştir. Bugün AREL, 50’den fazla tezgahının bulunduğu geniş makine parkında, CNC işleme tezgahları ve üretim konusuna özel makinaları ile 5.000m2 kapalı alan üzerinde üretimine devam etmektedir.

AREL, 1990’lı yıllarda spindle motor üretimine, tezgâh üreticileri için 12.000 d/dak.’lık özel elektrik motorları üreterek başlamıştır. 2000’li yıllara doğru, imalatı giderek artan çeşitleriyle binlerce motor üretmiş ve tecrübe kazanmıştır. Bu sürede üretim kalitesini yükseltmiş, imalatta makineleşmeye geçmiş ve zaman içerisinde özellikli ürünlere de yönelerek, ürün yelpazesini de genişletmiştir.

Hassas ve özel üretim gerektiren spindle motorları, delik delmeden tornalamaya, taşlamadan balans almaya, bobinajdan alüminyum enjeksiyona kadar üretiminin her aşamasında, özel makinalar kullanılarak üretim süreci tamamlanıp, teker teker kontrol edilerek, AREL müşterilerine teslim edilmektedir.

AREL, bugün geldiği noktada, hava soğutmalı – su soğutmalı modelleri, 0.18kW – 30 kW, 50Hz – 600Hz, 1.500rpm – 24.000 rpm arası ve 100’den fazla ürün çeşidi ile dünya markalarıyla rekabet edebilecek kalitede spindle motorları üretmekte ve 4 kıtada 20’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.